3 Şubat 2017 Cuma

Bülend Engin Çanakkale’deki Yerel Kaynakları Değerlendirdi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Engin, Çanakkale’ deki yerel kaynakların kullanımını değerlendirdi.

                                                                      


Bülend Engin sürdürülebilir kalkınmanın yerel kaynakların ön plana çıkarılmasıyla gerçekleşeceğine dikkat çekti. “Çanakkale altın, kömür, kurşun ve mermer gibi kaynaklar açısından oldukça zengin bir rezerve sahiptir ve büyük bir kısmı da çıkarılmıştır” diyen Engin, bu kaynakların çıkarılmasına devam edildiğini belirtti. Çan’da devletin önceden kurduğu bir enerji santrali olduğunu ayrıca ÇTSO olarak hali hazırda yeni yapılmakta olan küçük bir enerji santrali daha olduğunu ifade etti.

Bülend Engin Çanakkale’deki kömür yatakları için halkın da desteğini alarak hava kirliliğine sebebiyet vermeden çalışmalara başlanması gerektiğini dile getirdi. Bülend Engin yeraltı kaynaklarının planlı bir şekilde, halk sağlığını tehlikeye sokmadan kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

“Yerel Kaynakları Verimli Kullanmalıyız”

Çevre Bakanlığı’nın çok sıkı bir çalışma yürüttüğünü, her yerde ölçüm istasyonları olduğunu belirten Engin, Çevre Bakanlığı’nın sitesine giriş yapıldığında her şeyin görülebildiğini vurguladı. Bülend Engin Çevre Bakanlığı’nın uygulama ve denetim konusunda gayet başarılı bir yol izlediğini kaydetti.

Bülend Engin ÇTSO olarak Çanakkale’deki yeraltı kaynaklarının verimli kullanıldığını belirterek bu konuda çok hassas davrandıklarını dile getirdi. “Önemli olan sürdürülebilir bir kalkınmadır” diyen Engin yerel kaynakların çıkarılması ve ithalatın artırılmasının ülke için çok önemli olduğunu belirterek bu konudaki çalışmalarından ve desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm destek verenlere teşekkür etti.

Kaynak: http://bulendengin.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder