23 Şubat 2017 Perşembe

Bülend Engin’in Başkanlık Yaptığı ÇTSO’da Seferberlik Toplantısı Gerçekleşti


“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında Bülend Engin’in başkanı olduğu Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Kongre Fuar Merkezi’nde bir araya geldi.

Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Mühendisi Coşkun Demir, Sosyal Güvenlik Kurumu Daire Başkanı İbrahim Özçelik, Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, ÇTSO Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, ÇTSO Meclis Üyeleri, İldeki Oda ve Borsa Başkanları, Esnaf ve Sanatkârlar Birlik Başkanı, Sendika temsilcileri, iş adamları, iş adamları dernekleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, KOSGEB, GMKA, İŞKUR temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk bölgede gerçekleştirilen istihdam çalışmaları hakkında bilgi vererek, istihdam seferberliği için bölgede oluşturulan sinerji için iş adamlarına teşekkür etti. 

Toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müzezzinoğlu tarafından 2 ay önce Konya’da başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı konusunda bilgi veren Genel Müdür Nurcan Önder, öncelikle 81 ilde işverenler ve kamu kurumu temsilcileriyle bir araya gelerek çalışma hayatında yaşadıkları sorunlarını tespit etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bakanlık olarak 11 kişilik bir ekiple Türkiye’nin 81 ilini dolaştıklarını anlatan Önder, “Bundan sonraki yapacağımız politikaları gerek il bazında, gerekse bölgesel bazda olsun ona göre yönlendirmek, sorunları dinlemek istiyoruz. Bakanlığımız tarafından istihdama katkı anlamında verilen teşvikleri, yapılan uygulamaları anlatmak, uygulamaları da yerinde görmek istiyoruz. Burada yaptığımızı toplantıları raporlaştırıp Sayın Bakanımıza sunuyoruz. Bakanlığımız tarafından da mevzuat ya da uygulama anlamında acil bir şekilde ne gerekiyorsa, harekete geçirerek yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu. 


ÇTSO Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu da, Cumhurbaşkanının 7 Şubat tarihinde TOBB ’nde gerçekleştirilen Ekonomik Şura’da %5 artış hedefi ile başlattığı istihdam seferberliğine Türkiye’de ilk hamlenin ÇTSO’dan geldiğini ve hedefi bir adım ileriye götürerek %10’a taşıdıklarını belirtti. Başkan Bülend Engin’in öncelikle Çanakkale Ayvacık ilçesi deprem bölgesinde yaşayan işsizlerin tespit edilerek eğitim verilmesini ve işe alınmaları konusunda çalışma başlattığı bilgisini verdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder