18 Mart 2017 Cumartesi

Bülend Engin Başkanlığında ÇTSO Yönetim Kurulu Toplandı

Bülend Engin Başkanlığında ÇTSO Yönetim Kurulu Toplandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yıldönümü Tören Programı hakkında bilgi verildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün üyelik bilgi sistemi ile ilgili yazısı okundu. Online belge, aidat tahsilatı vb konularda yazılım programının Bakanlık tarafından geliştirildiği ve zorunlu bir program olacağının bildirildiği görüldüğünden bu yazılım tamamlandıktan sonra Odamızın web sayfasının ihtiyaca göre yenilenmesine karar verildi.
Çanakkale Valiliği İl Koordinasyon Toplantısı ile ilgili yazı okundu ve katılım sağlanmasına karar verildi.
Çan Kaymakamlığı'nın kayıt dışı ekmek üretimi ile ilgili yazımıza cevabi yazısı okundu. Kayıt dışı üretim yapan yerlerin Kaymakamlığa bildirilmesinin istendiği anlaşıldı ve üyelere duyurulmasına karar verildi.
TOBB'nin IX.Şura'da dile getirilen sorunlar ile ilgili cevabi yazısı okundu.
İlgili Bakanlık ve Kurumlara iletildiği bildirilerek; teşviklerden daha fazla yararlanılması talebimize istinaden önümüzdeki dönemde ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından ileri gelişmişlik seviyelerinin tespit edilmesine yönelik yapılacak bilimsel çalışma sonucunda belirlenen gelişmişlik endeksi sırlamasına göre tüm illerle birlikte Çanakkale'nin teşvik uygulamaları içersindeki konumunun değerlendirmeye alınabileceğinin iletildiği görüldü.
Tesciller/terkinler hakkında değerlendirme sunumu ve ödemelerinin onayının ardından gündeme gelen diğer konular görüşülerek toplantı sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder