10 Mart 2017 Cuma

Bülend Engin “ Midilli Seferleri Bu Sezon Başlamalıdır.”

Bülent Engin Midilli Seferleri Bu Sezon Başlamalıdır.


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Midilli seferlerinin bu sezon başlaması gerektiğini söyledi.
Çanakkaleli işadamları olarak, 10 yıldan fazla süredir başlaması istenen ancak karşılıklı görüşmeler, yazışmalar ve ziyaretlerden öte bir yol alınamayan Midilli seferlerinin bir an önce başlamasını istediklerini belirten ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin; konu ile ilgili çalışmaların sektör temsilcisi Meclis Üyeleri ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile birlikte Yönetim Kurulu’nda değerlendirildiğini ve seferlere talip olan Firma ile dört saat süren bir toplantı yapıldığını anımsattı.
Bülend Engin; “Bölge ekonomisine ciddi katkı sağlayacağından kimsenin şüphesinin olmadığı seferlerin, bu sezona yetişmesi için en uygun lokasyon, gerekli izinleri alınmış ve yatırımları tamamlanmış olan Küçükkuyu'dur. Firma ile yapılan görüşmede; Küçükkuyu'dan Midilli Petra'ya yapılması planlanan seferlerin Çanakkale'ye en fazla katkı sağlayacak şekilde programlanması talep edilmiştir. Tüm tur programlarının Çanakkale odaklı, konaklamalı ve Avrupa'lı turisti de hedef alacak şekilde bölgede başka bir lokasyon dahil edilmeden planlanması taahhütü alınmış, bu çalışmalar sırasında Çanakkale içerisinde acentelikler verilmesi, rehber, tur aracı ve transfer aracı ihtiyaçların Çanakkale'den temin edilmesi planlanmıştır. Ayrıca; söz konusu Firmanın; İskele hinterlandı, Midilli'ye uzaklığı ve kara ulaşım ağı dikkate alındığında ikinci en uygun nokta olan Büyükhusun'da yapılacak iskele çalışmalarına maddi destek sağlama ve Büyükhüsun tamamlandığında Küçükkuyu'dan yapılan Midilli seferlerini iptal ederek Büyükhusun'dan devam edeceğinin teyidi resmi yazı ile alınmıştır” dedi.
“Geciken her gün bir kayıptır”
“Çanakkale'de konaklama süresini ve turizm hareketliliğini artıracak, İlin tanıtımına katkı sağlayacak olan Midilli seferlerinin başlaması için geciken her gün İlimiz ve Ülkemiz ekonomisi için bir kayıptır” diyen Bülend Engin; “Seferlerin bir an önce başlaması için en ivedi çözümün acilen hayata geçirilmesi gerekmektedir. Turizm sektör temsilcilerinin de gereken her türlü desteği vereceğine olan inancımız ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak Midilli Seferlerinin hızla başlatılması ve iyileştirilmesi için yapılacak çalışmalara elimizden gelen destek verilecektir” şeklinde konuştu.

kaynak : www.bulendengin.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder