23 Aralık 2016 Cuma

Türkiye’de ilklerin odası olmaktan gurur duyuyoruz

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mart ayı olağan Meclis toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonunda yapıldı. Meclis toplantısına, ÇTSO’nun 100. Yıl’da Türkiye’deki tüm oda ve borsalara yaptığı davetin konuklarından Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ile Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri ile ÇTSO Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Meclis toplantısında, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin bir konuşma yaptı. Bülend Engin, ÇTSO olarakÇanakkale’de en fazla proje üreten ve gerçekleştiren bir kurum olmaktan, Türkiye’de ilklerin Odası olmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Çanakkale’nin artık kaybedecek bir günü bile olmamalıdır. Çanakkale’ye çağ atlatacak projeler bürokratik tuzaklara kapılmadan, siyasi kimlik verme düşünmeden sadece Çanakkale için hayata geçirilmelidir” dedi.
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin’in Mart ayı Meclis konuşması şöyle: “Büyük bir heyecan ile beklediğimiz 2015 yılının ilk çeyrek dönemini geride bıraktık bile. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak sadece bu yıla özel değil her zaman aynı anlayış ve heyecan ile Çanakkale için çalışmaya Çanakkale’ye kazandırmaya birlikte devam edeceğiz. Asli görevlerimizden en önemlisi bütün sektörlerde üyelerimizin gelişimine katkı sunacak girişimler gerçekleştirmek ve Çanakkale değerlerinin tanıtımını sağlamaktır. Çanakkale için çalışmak ve üretmek bizim işimizdir. Vizyonumuzun ve misyonumuzun gereği olarak bütün projelerimizde bu yaklaşıma sahip çıktık ve Çanakkale’de en fazla proje üreten ve gerçekleştiren bir Kurum olmaktan, Türkiye’de ilklerin Odası olmaktan gurur duyuyoruz. En büyük gururumuz da Şanlı Bayrağımızı Çanakkale Boğazında dalgalandırmak bizlere nasip oldu ve ebediyen dalgalanmaya devam edecektir. Türkiye’de şehrine tek başına Kongre Fuar Merkezi yapan, İş Merkezi yaparak kira gelirlerinin tamamını eğitime aktaran, ARGE Merkezi kazandıran, Su Gösterileri Sistemi kuran, alternatif turizm destinasyonları gerçekleştiren, kiosklar koyan başka bir oda veya borsa yok. Yine ÇTSO Çanakkale Evi, tanıtım filmlerimiz, kısa klipler, Piri Reis Müzesi de Çanakkale’nin tanıtımına kazandırdıklarımızdan. 14 Mart 2015 günü Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık. Kendilerine de Odamızın faaliyetlerini ve projelerini aktarma fırsatım oldu. Emeği geçen herkesi kutlayarak selam ve sevgilerini iletti. “Çanakkale için ne yapılsa az” diyerek, “benim işim mi” demeden, Çanakkale’yi hak ettiği konuma taşımak hepimizin görevidir. Güney Marmara Kalkınma Ajansına iki projemizi sunduk. Sonuçlar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Zafer Haftası’nda Çanakkale için bir hayırlı işe daha imza attık.

TOBB’da bizzat ısrarlarım ve takibim sonucunda Çanakkale’ye 16 derslikli ve İlimizin ihtiyacı olan Sosyal Bilimler Lisesi yapımı için Çanakkale Valiliğinde protokol imzaladık. TOBB Başkanımızın 365 oda borsa başkanı ile Çanakkale ziyareti sırasında inşallah en kısa zamanda temelini birlikte atacağız. Türkiye’nin her bir yanından oda ve borsalarımız büyük bir coşku ile, 2013 yılı sonlarında 2015 için yaptığımız davetimize icabet ediyorlar. Davetimizden bugüne 17 oda ve borsamızı ÇTSO Kongre Fuar Merkezimizde ağırladık. 12’sinde bulunmama rağmen ne yazık ki 5 oda ve borsamızın ziyaretinde bulunamadım. Sağ olsun arkadaşlarım eksikliğimi aratmadılar, kendilerine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun her türlü destekleri ile bana güç veriyorlar. Bugün de Karacabey Ticaret Borsamız aramızda. Kendilerini Çanakkale’de görmekten çok mutlu olduğumu ve inşallah Çanakkale’de yatırımcı da olarak görmeyi arzu ettiğimi huzurlarınızda iletiyorum. ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç da, yaptığı konuşmada Çanakkale Savaşları’nın önemine değinerek, Türk milletinin Anadolu topraklarında bağımsız olarak yaşamasına vesile olduğunu ifade etti. 100. Yıl nedeniyle çok yoğun bir programın yaşanmakta olduğunu ifade eden Turgay Kılıç, “14 Mart Tıp Bayramı Çanakkale’ye gelen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Odamızı ziyareti de bizleri ayrıca gururlandırmıştır” diye konuştu. 100. Yıl’da Çanakkale için emek 
harcayan, zaman harcayan herkese teşekkür ettiklerini de ifade eden Turgay Kılıç, “Çanakkale için ne yapılsa azdır, bunun bilincindeyiz” dedi. 2015 Haziran’ında yapılacak Genel Seçimlerin, çok önemli olduğunu söyleyen ve ülkemiz için hayırlar getirmesi temennisinde bulunan ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, “Odamızdan üç arkadaşımız da seçim sürecine milletvekili aday adayı olarak katılmıştır, kendilerine başarılar diliyoruz” dedi. Mart ayı Meclis toplantısında, bir önceki toplantı tutanağı ile Hesap İnceleme Komisyonu’nun 2015 Şubat ayı mizanı ile ilgili raporu okundu ve onaylandı. Ayrıca, Yönetim Kurulu`nun kabul ettiği Azami Fiyat Tarifesi de onaya sunuldu.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder