22 Aralık 2016 Perşembe

Sayın Cumhurbaşkanımız'dan Yönetimini Bülend Engin'in Yaptığı ÇTSO’ya Tebrik

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’ni gezdi, emeği geçenlere teşekkür etti. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin tarafından ağırlandı. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Bülend Engin baş başa görüşme yaptı. Görüşmede Bülend Engin tarafından kendilerine ÇTSO’nun faaliyetleri ve projeleri aktarıldı.
 
  
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale programı kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’ni ziyaret etti. Sayın Cumhurbaşkanımız’ı, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay karşıladı. Sayın Cumhurbaşkanımız, VIP konuk salonunda Bülend Engin ile basına kapalı olarak baş başa görüştü. Bülend Engin görüşmede; ÇTSO’nun faaliyetleri, projeleri ve ÇTSO Kongre Fuar Merkezi hakkında bilgi arz etti. ÇTSO Başkanı Bülend Engin, "Çanakkale’den kazanmak için değil Çanakkale’ye kazandırmak üzere üyelerimizle birlikte hareket ediyoruz.
 
 Çanakkalemiz’e ilk kongre merkezi ile ilk AR-GE Merkezini kazandırdık. Allah nasip ederse ikincisini de hizmete açacağız. Çanakkale’nin merkezinde yıllarca atıl kalan yerimize modern bir iş merkezi yaptık. Konumu, estetiği, bina kalitesi ve donanımıyla prestijli bir iş merkezi inşa ettik. Bu iş merkezinden elde edilen kira gelirinin tamamını Çanakkale’deki gençlerimizin, çocuklarımızın eğitimine aktarıyoruz.” dedi. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nin yerinde bir yatırım olduğunu ifade ettiği ve beğenilerini dile getirdiği görüşmede, emeği geçenleri de kutladı.
 
 
ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Sayın Cumhurbaşkanımız’a Çanakkale Savaşı Harp Madalyaları’nın yer aldığı bir çerçeve ile ziyaretinin anısına ÇTSO ve Çanakkale logolu plaket takdim etti. Ziyaretin sonunda, ÇTSO’nun “Anı Defterini” imzalayan Sayın Cumhurbaşkanımız şu cümleleri yazdı: “Toplu açılışlar yapmak üzere geldiğimiz Çanakkale’de birçok etkinlikleri de gerçekleştirdik. Sanayi ve Ticaret Odası’nın bu yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenleri kutluyorum. Selam ve sevgilerimle” Sayın Cumhurbaşkanımız’ın eşi Sayın Emine Erdoğan da ziyarette yer aldı. Sayın Emine Erdoğan, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yer alan Çanakkale Şehitler Abidesi’nin Yapılış Öyküsü ile Fotoğraflarla Atatürk’ün Çanakkale Ziyaretleri fotoğraf sergilerini gezdi. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder