22 Aralık 2016 Perşembe

ÇTSO Başkanı Bülend Engin Teröre Öfke Yağdırdı


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, askerlerimizin şehit edilmesiyle ilgili tepkisini, “Gençler öleceğine, bizim askere alınmamız daha doğru” sözleriyle dile getirdi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Çarşamba günü Biga Ticaret Borsas’nda gerçekleşen Çanakkale Oda ve Borsalar Müşterek Toplantısı'nda gündem dışı görüşmeler sırasında 24 askerin ve 5 polisin şehit, 18 askerin de yaralandığı terör olayları damgasını vurdu.
 
ÇTSO Başkanı Bülend Engin, toplantıda yaptığı konuşmada, “Nereye gitmemiz gerekiyorsa gidelim. Hepimiz bu vatanın evladıyız. Maaşa gerek yok. 15 günlük eğitimden geçeriz, verirler silahı elimize, 2.5 ay sınırda dururuz. 20 yaşındaki genç bir fidan, daha yaşayacağı uzun bir ömür varken, benim yaşımdaki insanların şehit olması bence daha makul. Bizler sivil toplum örgütüyüz. Sivil toplum örgütü olarak bize düşen görev bu” dedi.
 
Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tunçay Yaşar da; ““Üst üste gelen şehit haberleri bizleri derinden üzmektedir. Artan terör olayları nedeniyle Hükümetimizin daha kararlı bir duruş sergilemesi ve terörün bir an önce sona erdirilmesi için acil eylemler ortaya koymasının yararlı olacağı inancıyla Çanakkale Oda ve Borsaları olarak bir deklarasyon yayınlamamızın uygun olacağını düşünüyorum” dedi. Toplantıya katılan Oda-Borsa başkan ve temsilcileri, ortak bir açıklama yapılması konusunda uzlaştılar. 


Kaynak:http://bulendengin.com/tr/post/CTSO-Baskani-Bulend-Engin-Terore-Ofke-Yagdirdi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder