22 Aralık 2016 Perşembe

Aydın Ticaret Borsası Ve Eskişehir Sanayi Odası Yönetimini Bülend Engin'in Yaptığı ÇTSO ' nun Misafiri Oldu


Aydın Ticaret Borsası ve Eskişehir Sanayi Odası heyetlerine Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve Genel Sekreter Sema Sandal ev sahipliği yaptı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın 100. Yıl nedeniyle Türkiye'deki tüm Oda ve Borsalara yaptığı Çanakkale davetinin yeni misafirleri Aydın Ticaret Borsası ve EskişehirSanayi Odası oldu.
ÇTSO Kongre Fuar Merkezi'ni ilk ziyareti Aydın Ticaret Borsası gerçekleştirdi. Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 15 kişilik heyeti karşılayan ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Borsa yönetimini misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini ifade etti.
ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Aydın Ticaret Borsası yöneticilerine Çanakkale ekonomisi ve Çanakkale'de üretim yapan firmalar hakkında bilgi vererek, Çanakkale'nin ekonomik anlamda büyük bir potansiyeli olduğunu ancak yıllardır gerektiği gibi kullanılamadığını ifade etti.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak sermayenin tabana yayılması için çalıştıklarını ifade eden Başkan Bülend Engin, Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi hakkında da bilgi verdi. ÇTSO'yu tanıttı ve projeleri hakkında bilgi verdi. Aydın heyetine ÇTSO Kongre Fuar Merkezi hakkında bilgi aktaran Bülend Engin, Kongre Fuar Merkezi'ni Çanakkale'nin Gücü ile inşa ettiklerini ve yaklaşık iki yıldan bu yana birçok uluslararası ve ulusal önemli etkinliğe ev sahipliği yaptığını ifade etti.
Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı ise, Çanakkale'de bulunmaktan ve ÇTSO ev sahipliğinde yapılan toplantıya katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, davetinden dolayı ÇTSO yönetimine teşekkür etti. Bosnalı, "Çanakkale Zaferi Türk milletine her zaman gurur vermiştir. Bizlere ev sahipliği yapan, böyle bir organizasyonu düzenleyen Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'na, Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin'e teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Daha sonra ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Aydın Ticaret Borsası yöneticilerine Kongre Fuar Merkezi'ni gezdirdi, salonlar hakkında bilgi verdi. İÇDAŞ Salonu'nda düzenlenen toplantıda ise, ÇTSO'nun hazırladığı Çanakkale Tanıtım Filmi izlendi ve iki kurumun başkanları günün anısına plaket ve hediye takdim ettiler. Ardından ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Aydın Ticaret Borsası heyetine Akçansa Salonu'nda yer alan Çanakkale Şehitler Abidesi'nin Yapılış Öyküsü ile Fotoğraflarla Atatürk'ün Çanakkale Ziyaretleri fotoğraf sergileri ile ÇTSO Kongre Fuar Merkezi'nde yer alan Piri Reis Müzesi'ni gezdirdi.
ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI'NIN ZİYARETİ
Eskişehir Sanayi Odası heyeti de 100. Yıl nedeniyle ÇTSO'nun misafiri oldu. Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir, Meclis Başkan Yardımcıları, Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan 20 kişilik heyeti, ÇTSO Başkanı Bülend Engin karşıladı. Eskişehir heyetine önce Piri Reis Müzesi'ni gezdiren ÇTSO Başkanı Bülend Engin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Daha sonra Aydın Ticaret Borsası yöneticilerinin de yer aldığı akşam yemeğine geçildi. Yemeğe Aydın Ticaret Borsası ve Eskişehir Sanayi Odası'nın yöneticileri ve çalışanları, ÇTSO Başkanı Bülend Engin ve oda çalışanları katıldı. Yemekte bir konuşma yapan ÇTSO Başkanı Bülend Engin, bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti belirtti ve "Çanakkale'ye Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'na hoş geldiniz" dedi. 
Yemeğin ardından İçdaş Salonu'nda kısa bir toplantı yapıldı, Çanakkale Tanıtım Filmi izlendi ve başkanlar Bülend Engin ve Savaş Özaydemir plaket takdim ederek, hediyeler verdiler. Daha sonra ÇTSO Başkanı Bülend Engin, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi'ni gezdirerek, bilgi verdi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder